Najważniejsze powody, by przejść na komputer Mac w firmie
Najważniejsze powody, by przejść na komputer Mac w firmie

Najważniejsze powody, by przejść na komputer Mac w firmie

 


Wielka moc to wielka produktywność
Sprzęt, oprogramowanie i usługi Apple współdziałają ze sobą, oferując funkcjonalne rozwiązania, które po prostu się sprawdzają. Pracownicy mogą rozpocząć projekt na komputerze Mac i zakończyć go na iPadzie, rozszerzyć obszar roboczy, używając wyświetlaczy jeden obok drugiego, i rysować za pomocą Apple Pencil lub użyć iPhone’a, by w czasie rzeczywistym uaktualniać zasoby na komputerze Mac.

Urządzenia z natury bezpieczne 
System macOS bazuje na solidnym fundamencie systemu UNIX, dzięki czemu jest stabilny i niepodatny na błędy. Regularne uaktualnienia oprogramowania chronią urządzenia przed nowymi zagrożeniami. Nowsze modele komputera Mac mają opracowany przez Apple układ scalony, który jest częścią czipa M1, a w komputerach z procesorem Intel — czipa Apple T2 Security. Częścią tego układu jest koprocesor Secure Enclave, który stanowi fundament dla nowych funkcji zabezpieczeń i chroni informacje o odcisku palca używane przez Touch ID.

Zgodność z istniejącymi systemami
Wszechstronność systemu macOS sprawia, że Mac doskonale wpasowuje się w każde środowisko, bez problemów współdziałając z najważniejszymi usługami infrastrukturalnymi, takimi jak Microsoft Exchange i Google Workspace, sieciami bezprzewodowymi i rozwiązaniami VPN. Usługi te są zintegrowane z systemami Apple, dlatego aby włączyć komputery Mac do istniejącej już infrastruktury, zespół IT w ich organizacji musi skonfigurować tylko kilka ustawień. 

Wsparcie dla komputerów Mac może być mniej kosztowne
Komputery Mac są łatwe i intuicyjne w obsłudze, co zmniejsza nakłady pracy zespołów wsparcia. Podczas badania Forrester Total Economic Impact™ klienci powiedzieli, że korzystanie z komputerów Mac zmniejszyło liczbę zgłoszeń serwisowych, a pojawiające się problemy były łatwiejsze do rozwiązania. Aby świadczyć wsparcie, dział IT może kupić usługę zarządzaną dla komputerów Mac, użyć rozwiązania AppleCare lub przygotować osoby w dziale do świadczenia pomocy technicznej w zakresie komputerów Mac.

Wytrzymała bateria — bez kompromisów  
Optymalizacja sprzętu i oprogramowania komputera Mac sprawia, że klienci zyskują długi czas pracy na baterii, nie rezygnując przy tym z wydajności. M1 to pierwszy czip zaprojektowany przez Apple specjalnie dla komputerów Mac. Może zapewnić nawet 2 razy większą wydajność CPU w porównaniu z najnowszym czipem do laptopa PC przy mocy 10 watów. Ta integracja sprzętu i oprogramowania oznacza, że w komputerach Mac klienci zyskują świetny czas pracy na baterii.
 
Inteligentna i przystępna cenowo inwestycja 
Gdy firmy analizują koszt komputera Mac na przestrzeni standardowego okresu eksploatacji urządzenia — nabycia, wdrożenia i wsparcia — często okazuje się, że jest on niższy niż w wypadku komputera PC. Ponadto najwyższa na rynku wartość rezydualna komputera Mac obniża całkowity koszt posiadania, zwiększając jego przystępność cenową dla klientów. 

Zaprojektowany, by trwać
Komputer Mac został wykonany tak, by był maksymalnie trwały. W laboratorium testów niezawodności — Reliability Testing Lab — Apple sprawdza swój sprzęt, wykorzystując symulacje rzeczywistych warunków ich użytkowania, tak aby móc zagwarantować klientom, że komputery Mac będą im długo służyć. Nawet jeśli sprzęt Apple spotka coś złego, oferowane przez nas programy, takie jak AppleCare, wydłużą jego żywotność. Trwałość i niezawodność komputera Mac sprawiają, że w razie uaktualniania lub odświeżania urządzeń starsze modele wciąż zachowują swoją wartość, co zapewnia lepsze warunki w programach pozostawiania starego sprzętu w rozliczeniu i leasingu. 

Uproszczone wdrażanie i zarządzanie
Firmy używające rozwiązania do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) mogą zautomatyzować rejestrację nowo konfigurowanych urządzeń w MDM, tak aby każdy Mac został przygotowany do pracy zgodnie z obowiązującymi w niej zasadami. Rozwiązanie MDM może służyć do zdalnego zarządzania ustawieniami i zapewniania zgodności z zasadami. Ponadto usługa Apple Business Manager* ułatwia wyszukiwanie i nabywanie aplikacji oraz dystrybuowanie ich do pracowników. Pracownicy rejestrują się, nie podając swoich Apple ID, a następnie system MDM przypisuje im treści, które automatycznie i bezprzewodowo przekazuje w trybie push do urządzeń.

Najlepsze aplikacje do zadań biznesowych 
Mac zawiera szereg aplikacji przydatnych w pracy do wykonywania typowych zadań — od obsługi poczty e-mail i wiadomości po prowadzenie terminarzy i organizowanie spotkań. Wiele z tych aplikacji współpracuje z usługami Microsoft Exchange, Outlook i pakietem Google Workspace. Ponadto dzięki temu, że iPhone, iPad i Mac mają teraz taką samą architekturę czipu, pracownicy mają dostęp do setek tysięcy aplikacji dla iPhone’a i iPada, które mogą uruchamiać na komputerze Mac. Oprócz tego platforma Apple dla deweloperów pozwala firmom na tworzenie niestandardowych rozwiązań spełniających ich specyficzne potrzeby.

Zaprojektowany odpowiedzialnie z myślą o zrównoważonym rozwoju 
Mac został zaprojektowany nie tylko z myślą o znakomitych doświadczeniach klienta, ale też z troską o środowisko. Klientów biznesowych, którzy decydują się na wymianę komputera na nowy model, zachęca się do oddania dotychczasowego komputera Mac w ramach programu pozostawiania starego sprzętu w rozliczeniu Apple. Gdy Mac osiągnie kres swojej eksploatacji, Apple rozmontowuje urządzenie i oddaje do recyklingu lub ponownego użytku wszystkie elementy, które się do tego nadają. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl