11 powodów, dla których warto zatrudnić Maca
11 powodów, dla których warto zatrudnić Maca

11 powodów, dla których warto zatrudnić Maca

 

Obecna sytuacja geopolityczna odbija się na życiu i finansach nas wszystkich - zarówno portfelach konsumentów, jak i bilansie bankowym i budżecie na rozwój dużych przedsiębiorstw. To czas na szukanie sposobów na odciążenie budżetu i otwartość na nowe rozwiązania - wdrożenie których może nie tylko pomóc złagodzić niekorzystne skutki kryzysu, ale też wskazać nowy, korzystniejszy kierunek firmy w dłuższej perspektywie czasowej. Zastanawiasz się pewnie, jak mają się do tego urządzenia Apple - które mają wizerunek doskonałych jakościowo, jednak dość kosztownych narzędzi. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego pozory często mylą - i jak wybór Maca może nie tylko zwiększyć wydajność pracowników Twojej firmy, ale też okazać się wyborem korzystniejszym budżetowo, niż komputery klasy PC.

Procesor z przyszłości

Apple, jako wielki potentat rynku elektroniki użytkowej, zdecydował się na rewolucyjny krok - zaczął sam produkować procesory do swoich komputerów. Wyszedł poza “status quo” obowiązujący na rynku, w którym praktycznie wszyscy producenci zamawiają kluczowe podzespoły od zewnętrznych firm.

 

To odważny krok - dotychczas wypracowane schematy miały przecież swoje plusy. Apple jednak dokładnie wiedziało, co robi - a oblicza i kierunek rynku firma zmieniła już wielokrotnie.

 

Podejmując to wyzwanie, Inżynierzy Apple byli w stanie wyprodukować czip, który jest doskonale dopasowany konkretnie do elektroniki Apple i systemu OS, nie musząc martwić się o zgodność i kompatybilność ze sprzętem dziesiątek różnych producentów.

 

Rezultat? M2 to Absolutnie najszybszy procesor na rynku, wyprzedzający konkurencję o co najmniej kilka lat rozwoju technologicznego. W praktyce oznacza to znacznie wydajniejszą pracę, którą teraz można po prostu wykonać szybciej. Niezwykłą wydajność potwierdzają niemal wszystkie testy i badania wykonywane przez ekspertów - czego wiarygodność łatwo sprawdzić w wyszukiwarce internetowej.

 

Poznaj 11 powodów, dla których warto zatrudnić Maca 

Energooszczędny król wydajności

To nie koniec zalet procesora M2 i procesu produkcji, za który odpowiadają wewnętrzni inżynierowie Apple. Cechuje się on wysoką energooszczędnością - pozwalając na redukcję kosztów związanych z energią elektryczną nawet w przypadku bardzo intensywnej i obciążającej procesory pracy, co jest doskonałą informacją szczególnie na czas obecnego kryzysu energetycznego.

Droższy komputer, a jednak tańszy. Jak to możliwe?

 

Jednak być może największym plusem z perspektywy dużych firm, wynikającym z unikalnego procesu produkcyjnego, jest niska awaryjność sprzętu. Mac po prostu rzadko się psuje. To nie tylko niższe koszta utrzymania i naprawy - ale też mniejsza ilość zakłóceń w pracy Twoich najważniejszych specjalistów - a to zaburzenia w wykonywaniu ich pracy są często najkosztowniejszym rezultatem awarii sprzętu. Znacznie rzadziej dochodzi również do utraty danych, co, jak wszyscy wiemy - potrafi skończyć się katastrofą.

Bezpieczeństwo i wydajność potwierdzona naukowo

W 2019 r.  firma Forrester Consulting przeprowadziła badania The Total Economic Impact of Mac In Enterprise, aby ustalić wpływ komputerów Mac na funkcjonowanie przedsiębiorstw. O to najważniejsze wnioski z badania, które trwało aż 3 lata. Z badaniem możesz zapoznać się tutaj, a to podsumowanie najważniejszych wynikających z niego wniosków:

 

  • Koszty pomocy technicznej i operacyjne niższe o 45% w porównaniu do komputerów klasy PC
  • Ryzyko utraty danych niższe o 50% w porównaniu do komputerów klasy PC
  • Poprawa wyników i zaangażowania pracowników korzystających ze sprzętu Apple o 20%

 

Oprócz tego aż 72% ankietowanych wskazało, że mogąc samodzielnie wybrać sprzęt do pracy - wybrałoby komputery Apple. Twoi pracownicy po prostu wolą narzędzia firmy z nadgryzionym jabłkiem - bo wiedzą, że praca na nim będzie prostsza, szybsza i efektywniejsza.

Pełna kompatybilność z oprogramowaniem, z którego już korzysta Twoja firma

Excel, zoom, Slack i wiele innych dobrze znanych Ci programów - kluczowe dla biznesu oprogramowanie współpracuje z komputerami Apple,które działa po prostu szybciej, dzięki wspomnianemu wcześniej procesorowi M2, ale również w rezultacie silnej współpracy między Apple, a niektórymi firmami, jak na przykład Adobe. Znany wszystkim zestaw oprogramowania graficznego jest znacznie lepiej zoptymalizowany z systemem OS, niż Windowsem.

Więcej, niż laptop - Apple to kompleksowy i zintegrowany ekosystem

Iphone, iPad, Mac czy Apple Watch - wszystkie te urządzenia doskonale spisują się w pojedynkę, warto jednak wiedzieć, że w połączeniu oferują zupełnie nowy poziom doświadczenia użytkownika. Sprzęt Apple posiada rozbudowane oprogramowanie ułatwiające komunikację i współpracę między poszczególnymi urządzeniami. Rozpocząłeś ważny projekt, który musi być gotowy na jutro, ale pilnie musisz udać się na spotkanie z klientem na drugim końcu miasta? Przerzuć część swoich zadań z Maca na iPada lub iPhone i komfortowo kontynuuj pracę niemal w każdym miejscu i okolicznościach.

Płać za bieżące użytkowanie sprzętu, zamiast go kupować

Apple nieustannie analizuje potrzeby przedsiębiorców, starając się dostarczyć innowacyjne rozwiązania, które pomogą w rozwoju firm ich klientów. Zamiast kupowania sprzętu, możesz go wypożyczyć - tym samym zaoszczędzając pieniądze, otrzymując możliwość rozsądniejszego zarządzania budżetem i mając dostęp zawsze do najnowszych i najwydajniejszych narzędzi Apple. Właśnie tak działa Apple Financal Services - oparty o płatność ratalną, dzięki której w rezultacie możesz zaoszczędzić do 20% wydatków związanych z wyposażeniem firmy w nowy sprzęt.

 

Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie może zaoferować Ci marka z nadgryzionym jabłkiem i jak pomóc Twojej firmie w rozwoju? Nasz autoryzowany punkt sprzedaży i dystrybucji sprzętu Apple Jupiter zaoferuje Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu - pozwól nam zrozumieć potrzeby, oczekiwania i wyzwania stojące przed Twoją firmą, a my pomożemy Ci w wybraniu narzędzi i oferty umożliwiającego efektywną i korzystną technologiczną transformację przedsiębiorstwa.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl