Jak uzyskać dostęp do centrum sterowania bez dotykania ekranu iPhone'a?
Jak uzyskać dostęp do centrum sterowania bez dotykania ekranu iPhone'a?

Jak uzyskać dostęp do centrum sterowania bez dotykania ekranu iPhone'a?

 

Aktywacja Centrum sterowania na iPhonie bez przycisku Home zwykle polega na przesunięciu palca po przekątnej w dół z prawego górnego rogu ekranu. Jeśli twoja druga ręka nie jest wolna, nie jest to zbyt wygodne, ale na szczęście istnieje inny sposób uzyskania dostępu do Centrum sterowania, który nie wymaga nawet dotykania ekranu.

Wykorzystuje coś, co nazywa się Back Tap, funkcję ułatwień dostępu, która pozwala przypisać akcję, która ma zostać uruchomiona po dwukrotnym lub trzykrotnym dotknięciu tylnej części telefonu iPhone. Jedną z opcjonalnych akcji, które Apple pozwala przypisać do Back Tap, jest Centrum sterowania, a po skonfigurowaniu jest to zgrabny alternatywny sposób na wywołanie go, gdy masz pełne ręce roboty.

Aby przypisać Centrum sterowania do dwukrotnego lub trzykrotnego dotknięcia tylnej części Twojego iPhone'a, wykonaj poniższe czynności. Pamiętaj, że Back Tap wymaga telefonu iPhone 8 lub nowszego z systemem iOS 14 lub nowszym.

  1. Uruchom  aplikację Ustawienia na swoim ‌iPhone‌.
  2. Kliknij  Dostępność.
  3. W sekcji „Ruch i motoryka” kliknij  Dotyk.
  4. Przewiń w dół i stuknij  Stuknięcie w tył.
  5. Dotknij  Dwukrotne stuknięcie  lub  Trzykrotne stuknięcie, aby ustawić akcję do wyzwolenia.
  6. Wybierz Centrum sterowania z listy.

 

Po przypisaniu akcji do Back Tap za pomocą powyższych kroków, Back Tap jest natychmiast gotowy do użycia, więc śmiało spróbuj. Możesz także użyć tego samego Back Tap, aby zamknąć Control Center.

Istnieje wiele akcji, które możesz przypisać do Back Tap na ‌iPhone‌. Możesz go użyć do szybkiego dostępu do czegoś – na przykład uruchomienia określonej aplikacji. Możesz ustawić Back Tap, aby włączyć/wyłączyć blokadę obrotu, aktywować Zoom, przywołać kamerę, a nawet uruchomić skrót.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl